Eyüpsultan’a hak ettiği değeri kazandıracağız

CHP’nin İstanbul’da AKP’den aldığı en büyük ilçelerden biri de Eyüpsultan oldu. 2019’daki yerel seçimlerde İYİ Parti’yle kurulan ittifaka rağmen kazanılamayan ilçeyi artık CHP’li Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen yönetecek. 2019’da CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak seçime katılan Emel Bilenoğlu’nun bu kez İYİ Parti’den aday oldu. Özmen buna rağmen hem aldığı oy sayısını hem de oranını arttırarak kazandı. 20 yıldır Eyüpsultan’da oturduğunu, bu nedenle ilçenin sorunlarını da potansiyelini de çok iyi bildiğini söyleyen Mithat Bülent Özmen, “Eyüpsultan’ı sosyal demokrat belediyecilikle tanıştıracağız” dedi. Özmen, CHP’nin 30 yıldır seçim kazanmadığı bir ilçede göreve geldiğini ifade ederek şunları dile getirdi:

EYÜPSULTAN İYİ YÖNETİLMEDİ

“Seçim kampanyamızın en başında Eyüpsultan’ın ve Eyüpsultanlılar’ın sorunlarını masaya yatırdık ve bu sorunlar için çözüm üretmeye karar verdik. Her bir alan için somut projeler ürettik ve projelerimiz Eyüpsultanlılar’da karşılık buldu. Eyüpsultan’ın potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu herkesin biliyor aslında. Ama çok uzun yıllar bence iyi yönetilmediği için bu potansiyelin çok gerisinde kalmış. Eyüpsultan’ın ekonomisini canlandırmak böylece refah seviyesini artırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek mümkün olacak. Dayanışma, ortak akıl ve liyakate dayalı adil ve demokratik bir yerel yönetime sahip Eyüpsultan’da yaşamanın kader değil şans olacağını herkes anlayacak.

BEKLENTİ YÜKSEK, ÇOK İŞİMİZ VAR

“Eyüpsultanlılar’a bir söz verdim: Eyüpsultan hak ettiği değere kavuşacak ve Eyüpsultanlılar da bu değişimden en çok yararlanlar olacak. Eyüpsultanlılar bana güvendi ve İstanbul’un en özel ilçesini yönetme yetkisini verdi. Ben tutmayacağım bir söz vermem; verdiğim sözü de tutarım. Eyüpsultan CHP’nin onlarca yıldır yönetmediği bir ilçe. Hem yapacağımız çok iş var hem de beklenti çok yüksek. Her şeyden önce benim kendimden ve ekibimden beklentim çok yüksek. Dolayısı ile şu an benim aklım, fikrim ve kalbim Eyüpsultan’da. Eyüpsultan için yeni bir dönem başlıyor ve ben bu sürecin öncüsü olacağım için çok heyecanlı ve enerji doluyum.”

İGDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA: Mithat  Bülent Özmen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudu. Bankacılık ve finans üzerine doktora yaptı. Dışişleri Bakanlığı’nda çalıştıktan sonra banka, finans ve enerji sektörlerinde çalıştı, üst düzey yöneticilik ve CEO görevlerini yürüttü. 2019 yerel seçimlerinden sonra İGDAŞ’a Genel Müdür oldu. Ardık Eyüpsultan Belediyesi’ni yönetecek. 

Belediyeciliği iyi bilirim

MİTHAT Bülent Özmen, İGDAŞ Genel Müdürlüğü ile birlikte İBB Enerji Grup Başkanlığı görevinde bulunurken doğru bir belediye yönetiminin halkın hayatında nasıl farklılık yaratabileceğini deneyimlediğini dile getirdi. Özmen “Ben kendimi siyasete geçiş yapıyorum diye hissetmedim. Daha çok insanın hayatına dokunabileceğim bir göreve geçiş yapıyorum diye hissettim. Kendimi sosyal demokrat olarak tanımlıyorum. Sosyal demokrasinin evrensel değerlerine inanıyorum: Özgürlük, eşitlik, adalet, dayanışma, çoğulculuk… Bu değerler çerçevesinde yapılacak bir yerel yönetimin de fark yaratacağına inanıyorum. Ekonomi dediğimiz zaman ekolojiyi dışlamayan, yoksullukla mücadele dediğimiz zaman emeğin hakkını almasından da bahseden, demokrasiyi sadece seçim olarak değil, farklı renklerin her gün sesinin duyulması olarak gören bir yerel yönetim anlayışına ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x